.

РОЗРАХУНОК TCO – ЗАПОРУКА ЕФЕКТИВНОСТІ

10-05-2022

Зменшення прибутку компанії здебільшого спонукає її власника відмовитись від інвестицій в оновлення автопарку, оскільки керівник вважає, що в такій ситуації він не може собі дозволити нові транспортні засоби. В інших випадках підприємства можуть спокуситися на те, щоб відмовитись від роботи з надійними та перевіреними постачальниками запасних частин, мастильних матеріалів та шин, почавши співпрацю з тими, хто пропонує дешевшу продукцію.

Але економія на витратних матеріалах, пов’язаних з парком транспортних засобів, лише на перший погляд може здатись доцільною, а в довгостроковій перспективі здатна завдати значної шкоди. Витрати на обслуговування комерційного транспортного засобу, який експлуатується протягом занадто тривалого часу, можуть в результаті перевищити ті, які знадобилися б для заміни цієї вантажівки чи фургона на нові. А щодо спроби заощадити якусь незначну суму на придбанні дешевих витратних матеріалів, то приказка «скупий платить двічі» в цьому випадку буде доречною. Дані свідчать про те, що багато операторів після негативного досвіду повертаються до свого початкового постачальника.

Найбільш виважений підхід до аналізу витрат бізнесу полягає в розрахунку сукупної вартості власності або TCO (Total Cost of Ownership). Визначивши загальна величину цільових витрат, компанія чи особа може оцінити вартість покупки в довгостроковій перспективі.

Ключові елементи, що входять до TCO, виражаються цифрою, що відображає суму затрат у відповідній грошовій одиниці за кілометр. Так, ТСО транспортної галузі включає вартість придбання певного активу плюс експлуатаційні витрати протягом терміну служби цього активу. Це означає, що підсумувавши витрати на придбання, технічне обслуговування, амортизацію, адміністративні витрати та витрати на водія, можна встановити реальну вартість експлуатації автомобіля.

Правильний розрахунок TCO може допомогти компанії точно визначити, коли потрібно замінити транспортні засоби або подумати про перехід на лізинг чи оренду техніки. Отже, хоча з першого погляду витрата значної суми на придбання нової вантажівки може здатися нераціональною, насправді, завдяки аналізу TCO, такий крок може виявитися вигідним для бізнесу.

Визначення розміру витрат по роках допомагає менеджерам краще контролювати ті чи інші конкретні витрати. Більше того, завдяки такому формату розрахунків існує можливість зменшити вартість деякий окремих статей затрат, таких, як, наприклад страхування, паливо, шини та витратні матеріали, що допоможе зекономити кошти в майбутньому.

Незалежно від розміру вашого автопарку, можете бути впевнені, що величезний асортимент продукції Texaco Delo допоможе підвищити довговічність та продуктивність вантажних автомобілів як великої, так і середньої вантажопідйомності, а також міських чи міжміських автобусів.

Дізнайтеся більше про продукти Texaco Delo для комерційних автомобілів тут.

Джерело: texacolubricants.com

Назад